تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

اسمز معکوس خانگی چیست؟با مصارف خانگی اسمز معکوس آشنا شوید-رسوبگیر

 اسمز معکوس خانگی

حذف بسیاری از آلاینده های مختلف در روش اسمز معکوس  حتی در دستگاه های اسمز معکوس خانگی امکان پذیر است

روند اسمز معکوس چگونه است؟

ملوکولهای آب به صورت خود به خود از غشا هایی که محلول رقیق را از یک محلول غلیط تر جدا میکنند عبور می کنند.اسمز معکوس یکی از انعطاف پذیر ترین روش ها در معقوله ی اقتصادی است به طوری که حتی برای مصارف شخصی در حدود 1-10 گالن آب نیز دارای توجیه اقتصادی میباشد.

زیر سینک (اسمز معکوس خانگی)چیست

دستگاه هایی که ظرفیت آب کمتری دارند (کوچکترند)به عنوان زیر سینک یا اسمز معکوس خانگی شناخته میشوند. بعضی از الاینده های موجود در اب اشامیدنی نیازی به حذف برای مصارفی همچون پخت و پز ندارند بعضی از این الاینده ها ارسنیک برلیم فلوراید رادیوم اورانیوم سدیم کلرید آفت کش ها و علف کش ها می باشند. سایر آلاینده ها نیاز به تصفیه برای تمام آب های مورد استفاده در خانه هسنتد این الاینده ها شامل هیدروژن سولفید ، آهن،منگنز و برخی از مواد شیمیایی آلی فرار تجزیه و تحلیل فوق به صورت عمومی است و تنها میزان مناسبی از آلاینده ها در تامین آب را در نظر می گیرد.

تولید شیره افرا با استفاده از زیر سینک یا دستگاه اسمز معکوس خانگی

یکی از بزرگترین مشکلات ساخت شربت افرا برای یک  تولید کننده کوچک زمان لازم برای جوشاندن  شیره  در شربت است. ایده استفاده از  دستگاه های اسمز معکوس خانگی  برای کمک به ساخت شربت برای بسیاری از تولیدکنندگان افرا بسیار جالب است. بسیاری از سیستم های اسمز معکوس موجود برای تصفیه آب در خانوارها و یا برای برنامه های کاربردی کوچک تجاری وجود دارد واحد های RO را می توان برای حذف آب از شیره  و سرعت بخشیدن به غلظت و روند جوش شربت استفاده می شود. برای ساخت دستگاه های اسمز معکوس خانگی ابتدا باید با استفاده از یک پمپ، شیره تحت فشار قرار گیرد. در حدود 9 سال پیش، گروه ما شروع به آزمایش با  دستگاه های  اسمز معکوس خانگی کرد . در آن زمان سعی شد زمان جوشیدن مورد نیاز برای ساختن شربت افرا  کاهش پیدا کند هنگام استخراج آب از چوب افرا پرومات به میزان 6 برابر نسبت به روش معمولی کاهش پیدا کرد. از مزایای اولیه کاهش مدت زمان جوشیدن بدون تغییر  در طعم یا کیفیت شربت افرا بود یکی از نکات قابل توجه اینکه با توجه به آزمایشات انجام شده میتوان به مدت چهار سال مفید از این سیستم استفاده کرد.کلید طلایی در انجام این کار اینکه باید فشار بر روی حداکثر توان تنظیم شود. smallfarms.cornell.edu

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...