تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

آشغالگیر تصفیه فاضلاب چیست نحوه عملکرد و اجزائ تشکیل دهنده|رسوبگیر

آشغالگیر تصفیه فاضلاب:

آشغالگیر تصفیه فاضلاب اولین عملیات واحد است که در تصفیه خانه های فاضلاب با آن سر و کار داریم، آشغالگیر تصفیه فاضلاب دستگاهی با روزنه های عموما هم اندازه است که برای نگهداری مواد جامد معلق موجود در فاضلاب به کار میرود.

اجزا تشکیل دهنده آشغالگیر صنعتی:

آشغالگیرتصفیه فاضلاب ممکن است از میله ها، مفتولها یا سیمهای موازی، شبکه آهنی، توری سیمی یا صفحه مشبک تشکیل شده باشد و منافذ ممکن است هر شکلی داشته باشند قفسه .اما عموما سوراخها مربع مستطیل و یا دایره ای هستند. آشغالگیری که از میله ها یا مفتولهای موازی تشکیل شده باشد قفسه آشغالگیر میله ای نامیده میشود.گاهی نیز آن را آشغالگیر میله ای می نامند. واژه آشغالگیر برای دستگاه آشغالگیری به کار می رود.  در تصفیه فاضلاب که شامل صفحات مشبک، عناصر سیمی گوه ای و پارچه سیمی باشد. موادی که به وسیله این وسایل جدا میشوند آشغال نام دارد.با توجه به روش پاک کردن آنها آشغالگیری های میله ای و توریها با نامهای پاک شونده دستی و مکانیکی مشخص میشوند. معمولا بازشدگی خالص آشغالگیر میله ای mm 15یا بیشتر است. بازشدگی توری های کمتر از mm 15 است. انواع عمده دستگاه های آشغالگیر در تصفیه فاضلاب که امروزه به کار میروند در شکل نشان داده شده است.    

 

 

آشغالگیر های میله ای :

در تصفیه فاضلاب آشغالگیر های میله ای برای حفاظت از تلمبه ها، شیرها، خطوط لوله و سایر متعلقات از آسیب دیدگی و یا گرفتگی توسط کهنه و اشیای بزرگ به کار می روند. تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی ممکن است بسته به خصوصیات آلاینده ها ، به آشغالگیر نیاز داشته و یا نداشته باشند. یک نمونه معمول آشغالگیر میله ای که در تصفیه خانه فاضلاب به کار میرود در شکل نمایش داده میشود. وسایل آشغالگیری نمونه وار مورد استفاده در تصفیه فاضلاب، الف) آشغالگیری ثابت شیب دار (بدون پوشش نشان داده شده است) ب) آشغالگیری با استوانه چرخان ج)آشغالگیری با دیسک چرخان د)آشغالگیر گریز از مرکزی.. شرکت آتیه انرژی تلاش در زمینه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی فعالیت می کند و تاکنون پروژه های خوبی در این زمینه انجام داده است تلفن جهت مشاوره و تماس : 02188420878

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...