تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

ساخت فیلتر کربن-نگهداری وضعف های فیلتر کربنی-رسوبگیر

در مقوله ساخت فیلتر کربن لازم است توضیحاتی درباره نقش فیلتر کربن در تصفیه آب صنعتی داده شود زیرا ساخت فیلتر کربن برای تمام صنایعی که با آب کار میکنند و قصد تصفیه فیزیکی یا شیمیایی دارند کاربرد دارد فیلتر کربن نقش اساسی در تصفیه رنگ، بو و طعم موجود در آب را دارد . فیلترهای ذغال کربن وظیفه حذف مشکلاتی مانند بوی نامطلوب ، طعم موجود در آب و همچنین کلر باقی مانده در آب را ایفا میکند.

ضعف های فیلتر کربن:

فیلتر های کربنی به تنهایی نمیتوانند که مواردی مثل آلودگی میکروبی، باکتری ها و نیترات را حذف کند و همواره این نگرانی وجود دارد که در فیلتر کربنی امکان رشد باکتری ها همیشه وجود دارد . حال با این اوصاف سارمان حمایت از محیط زیست آمریکا تحقیقات خودش رو بر روی فیلتر های کربنی انجام داده است و گفته است که اگر این فیلتر ها به طور صحیح استفاده شود باکتری های موجود در فیلتر های کربنی که تولید میشود و رشد میکند هیچ گونه خطر جانی برای انسهان ها ندارد البته لازم به ذکر است که از فیلتر های کربنی در مواردی که آلودگی های میکروبی در آن آب وجود دارد استفاده نکنند و حتی المقدور املاح میکروبیولوژیکی مداشته باشد.

نکاتی در مورد فیلتر کربنی:

باید هر چند وقت یکبار و به صورت منظم تعویض شود چون که ما به راحتی متوجه نحوه عملکرد فیلتر نمی شویم . زمان تعویض یا شست و شوی فیلتر های کربنی دستگاه بستگی به چگونگیه استفاده ما از فیلتر های کربنی و آبی که وارد فیلتر ها میکنیم دارد.همیشه کنار دستگاه و در کارگاه خود چند عدد فیلترکربنی اضافی داشته باشید تا در صورت نیاز به تعویض فیلترکربنی به راحتی و بدون مشکل این کار انجام شود و فیلتر تعویض گردد.لازم به ذکر است که شما میتوانید به جای استفاده از کربن گرانولی از کربن های پودری و یا کربن سیاه استفاده کنید. فیلتر های کربنی که دارای کربن بیشتری هستند مقدار آب بیشتری را هم میتوانند تصفیه کنند. هر چقدر هم ساخت فیلتر کربن به خوبی صورت بگیرد ولی اگر بهره برداری صحیح از فیلتر کربنی صورت نگیرد شاید نتوان بهره برداری مناسبی از آن داشت.

نگهداری فیلتر کربنی:

در دستگاه تصفیه آب صنعتی در قسمت پیش تصفیه نقش اساسی دارد و معمولا در قسمت قبل از فیلتر شنی نصب می شود و چند روز یکبار نیاز به بک واش و شستشوی دستی دارد بجهت اینکه احتمال داد ذراتی در آن گیر کند که اگر در بک واش خارج نشود باعث گرفتگی ممبران دستگاه آب شیرین کن می شود .

ساخت فیلتر کربنی:

در فیلتر کربنی چند ردیف سیلیس با مش های مختلف ابتدا اشتفاده می شود و سپس کربن جاکوبی بین لایه های سیلیس قرار می گیرد که باعث می شود کلر آزاد باقی مانده از داخل آب حذف شود و همچنین اگر آب بو یا طعم خاصی دارد توسط کربن جاکوبی گرفته شود شرکت آتیه انرژی تلاش فعالیت خود را در زمینه ساخت فیلتر کربن و فیلتر شنی و تجهیزات تصفیه آب و تصفیه فاضلاب نزدیک به 20 سال است که انجام می دهد و سعی نموده است به نحو احسنت این عمل صورت بگیرد و با آموزش هایی که به مشتری داده می شود به هدف اصلی آن که حذف بو ، رنگ ، طعم و...است برسد برای گرفتن قیمت و یا مشاوره رایگان با کارشناس های شرکت تماس بگیرید

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...