تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

فیلتر شنی -نحوه عملکرد وشست وشوی فیلترشنی -رسوبگیر

شرکت آتیه انرژی تلاش از بهترین تولید کننده ها و وارد کننده های مخزن های زیر فشار بالا می باشد. این شرکت با همراهی شرکت بزرگ ماشین سازی اراک مجری و طراح پروژه های عظیم در سرتاسر کشور اعلام آمادگی کردهاند که توانایی تولید انواع و اقسام فیلتر های شنی وفیلتر های کربنی تحت فشار ، فیلتر های کربن اکتیو، فیلتر شنی جدا کردن مواد جامد از آب ، فیلتر شنی آرام ، فیلتر شنی سریع و... را دارند . فیلتر های شنی به همراه مخزن تحت فشار بالا همان اتمسفریکی است که از فایبر گلاس، فولاد و یا به همراه بتن ساخته شده است و همراه است با مقداری شن و ماسه  که با خلوص بالا به شکل مربعی و یا استوانه ای می باشد. فیلتر های شنی را بر حسب نوع گردش در آب حدودا به 4 دسته مستقیم تقسیم بندی مینمایند که معروف ترین آن استفاده در استخر ها به همراه فیلتر شنی تحت فشار است.

انواع فیلتر شنی های شرکت آتیه انرژی تلاش:

1-فیلتر شن و ماسه بالا رونده 2-فیلتر شن و ماسه(تحت فشار بالا) 3-فیلتر شن و ماسه آرام 4-فیلتر شن و ماسه(گرانشی)

عملکرد فیلتر شنی

فیلتر شنی به نوعی اولین مرحله از مراحل تصفیه در دستگاه هاست .در سیستم های تصفیه آب صنعتی برای از بین بردن ذرات معلق موجود در آب به اندازه 50 میکرون است. فیلتر کربنی در دستگاه تصفیه آب معمولا و اکثرا اوقات بعد از فیلتر شنی نصب میشود. بهترین فیلتر شنی ، در حال حاضر برای استخر ها فیلتر شنی تحت فشار می باشد که با سرعت بالا کمک شایانی در امر فیلتراسیون دستگاه ایجاد میکند.

چگونگی تصفیه آب اصتخر توسط فیلتر شنی

برای تصفیه ، آب گل آلود استخر ، ابتدا از داخل لوله های ورودی دستگاه وارد فیلتر ها می شود و بعد پمپ با فشار بالا آب را از درون فیلتر شنی و کربنی به سمت پایین می فرستد و در همین حین گل و لای و آشغال های ریز داخل آب را جدا میکند. در نقطه زیرین فیلتر های شنی نازل هایی وجود دارد که سوراخ های بسیار بسیار ریزی بر روی آن وجود دارد که مانع عبور شن و ماسه میشود و فقط اجازه عبور آب را از داخل این منافذ  میدهد. زیر مخازن فیلتر های شنی آبی که از صافی گذشته و تصفیه شده است خارج میشود. فیلتر های شنی و کربنی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید میشود که بروز ترین آن که بیشتر هم مورد استفاده قرار میگیرد فیلتر شنی عمود با دو عدد عدسی در بالا و پاین فیلتر است. جهت افزایش سرعت و کیفیت عملیات فیلتراسیون در دستگاه آب شیرین کن صنعتی و فیلتر شنی باید قبل از رنگ کردن فیلتر ها آن ها را در داخل خود فیلتر سندپلاست کرد. البته باید گفت که فیلتر هایی که از جنس پلاستیک باشند در بازار زیاد است ولی در حقیقت باید گفت که در مقابل با جنس برنجی کیفیتی به مراتب پایین تری دارد و قیمت جنس پلاستیکی پایین تر از جنس برنجی است. این نکته رو به خاطر داشته باشیم که یکی از مراحل داشتن یک فیلتر شنی مناسب استفاده کردن از نازل ها با جنس برنج است. شرکت آتیه انرژی تلاش فیلتر های که وارد و تولید میکنند از جنس های مرغوب است و داخل این فیلتر ها از 4 لایه گوناگون ساخته شده است که این 4 نوع لایه مختلف را در زیر بهش میپردازیم: 1-سیلیس با نمره یک از قطر نیم میلی متر با یک و نیم میلی متر. 2-سیلیس با نمره دو از قطر دو میلی متر تا قطر سه و نیم میلی متر 3-سیلیس با نمره سه از قطر چهار میلی متر تا قطر هشت میلی متر 4-سیلیس با نمره چهار از قطر 8 میلی متر تا قطر دوازده میلی متر. ارتفاع تمامیه سیلیس های که داخل مخزن فیلتر شنی ریخته شده است مجموعا یک متریباشد که این ارتفاع اصلا ارتباطی با نوع ظرفیت و مقدار آن ندارد زیرا بعد از تحقیقاتی  که به عمل آمده است اگر بیشتر از یک متر باشد ارتفاع هرچقدر دیگر ما سنگ و ماسه بریزیم در تصفیه آب و عبور دادن آب هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت و در نهایت اگر خیلی بخواهیم ارتفاع فیلتر و ظرفیت آب تصفیه شده بیشتر باشد  می توان ارتفاع فیلتر را یک و نیم متر در نظر گرفت. هرچقدر که دانه بندی شن ها ریز تر باشد به همان اندازه میتواند که آلودگی های داخل آب رابیشتر بگیرد. در بیشتر فیلتر شنی ها معمولا دانه ها ی شن و ماسه ابعادشون از 2 دهم تا یک و 2 دهم است. در طراحی فیلتر شنی باید دقت داشت که سرعت عبور و جریان آب چیزی حدود 10gpm/ft2 باشد. برای بدست آوردن مساحت مورد نیازمان باید ابتدا مقدار توان مورد نیاز و بیشترین دبی را در نظر داشت. و نکته اخر که بسیار هم مهم است این است که باید اطمینان داشته باشیم که آب به درستی درجریان فیلتر ها باشد و هیچگونه پرتی در مسیر شن و ماسه ها به وجود نیایید.

شست و شوی فیلتر شنی (backwash)

زمانی که شست و شوی فیلتر های شنی انجام شد پس از مدتی مشاهده میکنیم که در شن و ماسه ها کثیفی های جمع شده است که این خود باعث هدررفتن آب و مقدار کم تر آبی که تصفیه میشود در این مواقع است که ما عملیات بک واش را انجام میدهیم.

چگونگی شست و شوی فیلترهای شنی

ما چگونه عمل بک واش را انجام دهیم؟ بک واش یا به نوعی همان عملیات پس شویی در فیلتر های شنی به راحتی و از راه بازگشت آب استخر انجام میشود. به این شکل که با رد کردن برعکس جریان که همیشه از بالا به پایین است این دفع از پایین به بالا صورت میگیرد و مواد زائد و اضافه ای که در شن و ماسه ها گیر کرده است به سرعت جا به جا میشوند و به فاضلاب ریخته میشود و عمل بک واش صورت میگیرد. برای عملیات بک واش باید دستگاه و پمپ را خاموش کنیم و دستگاه را روی عملیات بک واش قرار دهیم و بعد پمپ را روشن کنیم که این عملیات معمولا چیزی حدود 2 الی 3 دقیقه صورت میگیرد. بعد از این که ما بک واش را به صورت کامل انجام دادیم دوباره پمپ را خاموش میکنیم و دستگاه را روی حالت close قرار میدهیم و سپس دوباره پمپ را چیزی حدود نیم دقیقه الی یک دقیقه روشن میکنیم که به عینه شاهد خالی شدن مواد زائد از سیستم باشیم. بعد از اتمام تمامیه این مراحل دوباره پمپ و دستگاه را روی حالت filter قرار میدهیم و به ادامه کار با دستگاه میپردازیم.

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...