تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

تصفیه پساب نساجی – تصفیه فاضلاب نساجی – تصفیه فاضلاب

 

 

تمامی مرحله های تصفیه  پساب نساجی

 

در رابطه با تصفیه پساب نساجی باید اشاره شود که با توجه به اینکه کلیه صنایع به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم نیاز به آب دارند و آب مصرفی آنها با توجه به نوع صنعت و نوع محصول تولیدی باید آبی فاقد آلودگی باشد، می توان نتیجه گرفت که صنعتی شدن جوامع ناخواسته باعث تولید آبهای آلوده یعنی پساب های صنعتی است. این آبهای آلوده علاوه بر موجودات، در آبهای سطحی و زیرزمینی باعث مریضی و مرگ و میر هزاران انسان در کوتاه مدت و یا دراز مدت شده و خواهد شد

از دیگر نقاط تولید فاضلاب در کارخانجات نساجی، بخش شستشوی اولیه الیاف، پشم یا پنبه می باشد که حجم بسیار زیادی داشته و حاوی چربی، ذرات معلق و دترجنت می باشد. به طور کلی به ازای رنگرزی ۱ کیلوگرم الیاف در حدود ۵۰ لیتر آب مصرف می گردد.

در کارخانجات نساجی، فاضلاب تولیدی در بخش های شستشو اولیه، رنگرزی، سفید کردن و تکمیل پارچه تولید می گردد. در تصفیه فاضلاب نساجی و رنگرزی وجود مواد معدنی،  ترکیبات رنگی، ترکیبات سخت تجزیه نا پذیر و ... فرایند تصفیه پساب را سخت و دشوار می نماید.

 

پساب صنایع نساجی و رنگرزی فاقد مواد لازم برای رشد ارگانیسم ها از قبیل ازت و فسفر بوده و به دلیل وجود ترکیبات رنگی، نیاز به روشهای تصفیه متعددی دارند. در تصفیه پساب  نساجی و رنگرزی از روشهای شیمیایی، فیزیکی، الکترو شیمیایی و بیولوژیکی به منظور تولید آب کشاورزی و اخذ تاییدیه محیط زیست استفاده می گردد.

گرم بودن این پساب ها به علت فرایندهای مختلف تولید شستشو، آهارگیری، رنگرزی و .... باعث کاهش اکسیژن محلول در آبهای ورودی شده و در نتیجه اکوسیستم موجودات موجود زنده بهم خواهد خورد. اثرات زیست محیطی سایر مواد شیمیایی مصرفی نظیر انواع مواد فعال سطحی کاتیونیک، آمفوتر، آنیونیک نانیونیک که به فراوانی در این صنعت مصرف می شود

در بعضی  از مناطق،مراکر تصفیه خانه ب شکلی طراحی و نصب یافته اند که بعضی از پساب تصفیه شده را در حد امکان بشود در زمین به روش های گوناگون مثل آبیاری، کارکردن  به شکل دستگاه خنک کننده تاسیسات صنعتی و تغذیه سفره زیرزمینی تخلیه نمود، انتظار می رود این تمایل در آتیه بیش از پیش مد نظر باشد. کاملا مشخص است در اکثر جاهایی که آب های تمیز قابل استفاده تکاپوی نیازهای مهم  را نمی کند، آب های که قابلیت استفاده در یک بار را دارند از تاسیسات شهر ها و استان ها  گرد اوری شده نباید به شکل فاضلاب نام برده شوند ، که باید به شکل یک منبع تازه به آن نگاه کرد. در مواقعی که در بقیه  مناطق کشور این کاهش  آب معلوم شود، این راه کار به عملی شدن بیشتر نزدیک میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره تصفیه فاضلاب نساجی با شرکت تماس بگیرید و از کارشناس های شرکت مشاوره بگیرید

02188420878

از دیگر فعالیت های این شرکت تصفیه فاضلاب بهداشتی ، تصفیه فاضلاب انسانی و نصب پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می بشاد

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...