تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

آب شیرین کن دریایی RO – تصفیه آب دریا – ممبران دریایی

 

آب شیرین کن دریایی RO - تصفیه آب دریا - ممبران دریایی


جهت مشاوره در زمینه خرید سیستم های تصفیه آب دریا و آب شیرین کن دریایی با تلفن های شرکت تماس بگیرید

02188420878

 

امروزه در دنیا که با مشکل عدم وجود آب شیرین مواجه هستیم و آبهای زیرزمینی شیرین رو به اتمام است باید از روشی دیگر آب شیرین را تامین کنیم به دنبال منابع آب دیگر برویم تا آب مورد نیاز خود را تامین کنیم.

 

آب شیرین کن دریاییRO به روش اسمز معکوس یکی از روش های شیرین کردن آب میباشد. دستگاه های آب شیرین کن دریایی در ابعاد و ظرفیت های مختلف جهت تامین آب شیرین با tds  های آب دریا تولید میشود این دستگاه از فیلتراسیون کاملی برخوردار میباشد و باعث حذف ذرات درشت و سنگین آب و تمامی کدورت ها و املاح ریز آب میشود که هم از لحاظ اقتصادی به صرفه میباشد و هم از لحاظ بهداشتی جهت تامین آب شیرین برای انسان مفید میباشد.

امروزه در ایران جهت تامین آب شیرین برای مرغداری ها ، دامداری ها و مصارف کشاورزی در آبهایی که املاح بسیار بالایی دارند و شوریه آب انها همانند شوری آب دریا میباشد و یا حتی آب دریای مستقیم از آب شیرین کن دریایی RO  استفاده میشود.

در دستگاه آب شیرین کن دریاییRO از ممبران دریایی، وسل دریایی، پمپ های فشار بالای دریایی، های پرشر های بالای 40 بار استفاده میشود و قیمت های آن نسبت به آب شیرین کن صنعتی بالا تر میباشد.لذا در آب شیرین کن دریایی ما از پمپ های باید استفاده کنیم که قابلیت فشار بالای 40 بار را داشته باشد تا بتوانند آب شیرین را به وسیله ممبران دریایی تولید کنند.

 

این دستگاه بر روی یک شاسی فلزی ساخته میشود که تمامی سیستم فیلتراسیون آن بر روی این شاسی قرار میگیرد که دارای 2 مرحله پیش تصفیه و تصفیه است.

 

در مرحله پیش تصفیه جهت سبک کردن آب تا حد مجاز از روش های سیستم uf و فیلتر شنی جهت حذف کدورت بالای آب استفاده میکنیم. و از فیلتر های کربنی برای حذف بو، طعم، مزه، رنگ آب استفاده میکنیم و سپس از فیلترهای میکرونی برای حذف املاح ریز آب که در سایز های مختلف تک المانه تا 10 المانه استفاده میشود.

اگر در دستگاه آب شیرین کن دریاییRO از سیستم پیش تصفیه استفاده نشود  ممبران دریایی بسیار زود و به راحتی اوت میشود. تمامی مراحل پیش تصفیه برای حفظ ممبران دریایی و عمر مفید آن میباشد. باید در نظر داشت که اگر در طراحی ساخت دستگاه آب شیرین کن دریاییRO اشتباه کنیم دستگاه عملکرد خوبی ندارد و راندمان آن نیز به صورت قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

به عنوان مثال اگر برای  تصفیه آب دریا توسط آب شیرین کن دریاییRO از پمپ های فشار بالا استفاده نکنیم ممبران آب را به خوبی تصفیه نمیکند و همچنان آب شور باقی میماند.

در ضمن در نگهداری دستگاه آب شیرین کن دریایی  باید عمل بک واش در فیلتر های شنی و کربنی را و همچنین تعویض فیلتر های کارتریج را به موقع انجام دهیم تا به عمر بیشتر ممبران دریایی افزوده شود . برای آب شیرین کن های دریایی باید از سیستم شست و شوی ممبران یا همان CIP   استفاده شود تا در هر مرحله از استفاده دستگاه از آب تولید 

ممبران را شست و شو دهیم تا درون ممبران دریایی  پسابی باقی نماند.

 

شرکت آتیه انرژی با تجربه نزدیک به دو دهه در صنعت تصفیه آب موفق شده هر کجا پانهاده است موفقیت های خوبی در این زمینه کسب نماید و گام مثبتی در مسیر بهینه سازی مصرف آب در صنعت بردارد

 

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...