تلفن : 88420878| ایمیل : info@rosoobgir.com

آب های سطحی نیازبه تصفیه بیشتری نسبت به آب های زیرزمینی دراد

مرتضی عزالدین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به نقش آب‌های سطحی در تأمین منابع آب شهر همدان اظهار کرد: در شهر همدان منابع آب سطحی در دو تصفیه‌خانه سد اکباتان و شهید بهشتی تصفیه شده و وارد شبکه توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: منابع سطحی تأمین آب در شهر همدان محدود به دریاچه سد اکباتان و دریاچه آبشینه است که این دریاچه‌ها به عنوان منبع تغذیه تصفیه خانه‌های اکباتان و شهید بهشتی شهر همدان محسوب می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب همدان بیان داشت: با توجه به بالا بودن برخی از پارامترهای فیزیکی آب‌های سطحی مانند کدورت و همچنین آلودگی بیولوژیکی، این گونه آب‌ها اصولاً نیاز به تصفیه بیشتری نسبت به آب‌های زیرزمینی دارند.

وی به کنترل کیفیت آب و مجموعه اقدامات مستمر و هدفمند این حوزه اشاره کرد و یادآور شد: کیفیت آب را بر اساس نمونه‌برداری و مقدار عامل‌های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی تعیین می‌‌‌کنند و در این راستا سلامت مصرف‌کننده را در آشامیدن یا استعمال آن کنترل می‌کنند.

وی اضافه کرد: دفتر کنترل کیفیت بر نحوه تصفیه آب‌های سطحی، آب استحصال شده از منابع زیرزمینی و کنترل وضعیت بهداشتی آب شبکه توزیع نظارت دارد.

وی در خصوص اینکه برخی از مردم بر عدم کیفیت آب معترض هستند، اظهار کرد: در حال حاضر آزمایشگاه مرکزی دفتر کنترل کیفیت، دارای سه بخش آزمایشگاهی شامل، آزمایشگاه فیزیک و شیمی، آزمایشگاه میکروبیولوژی و آزمایشگاه بیولوژی است در این آزمایشگاه، بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی و بر اساس جمعیت و وسعت هر شهر کیفیت‌سنجی صورت می‌گیرد


| آبهای سطحی | تصفیه آب های سطحی |
| آبهای سطحی | تصفیه آب های سطحی |

 

رسوب زدای الکترونیکی

رسوبزدای الکترونیکی - آب شیرین کن صنعتی


تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

یک دستگاه تصفیه آب برای کارخانجات با توجه به نیاز آنها طراحی و تولید میگردد...
 آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی

از جمله کاربردهای آب شیرین کن صنعتی تهیه آب صنعتی دربویلرها،کولینگ تاوروکلیه سیستم های حرارتی وبرودتی...
سوپر جاذب صنعتی

سوپر جاذب کشاورزی

عمل جذب و انتقال آب به ریشه بار ها به وسیله سوپر جاذب انجام می شود...